Shfryn moderatorja shqiptare e sportit: Na morën lirinë dhe përgjysmuan pagat

Prezantuesja e njohur, Hygerta Sako është e zhgënjer nga masat e marra deri tani dhe bën apel që teë mos preket rroga e administratës, sepse nuk janë të larta!

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, bukuroshja e ekranit, tregon se ka ngelur gojë hapur dhe i lutet Zotit mos e zerë dhëmballa, për shkak se operacionet dentare dhe kirurgjikale, po shtyhen pa afat.

POSTIMI I HYGERTA SAKOS:

Mirë që na morën lirinë, shkojnë përgjysmojë pagat e administratës shtetërore, a thua rrogat e larta shumë këtu tek ne, por shtyhen pa afat operacionet kirurgjikale dhe ndërhyrjet dentare. Po çfarë kujtojnë këta se bëjnë operacione apo shkojnë te dentisti për qejf? Të sëmurët e tjerë të mbajnë radhën. COVID-19 ka rëndësi. Kam ngelur gojë hapur. Lusni Zotin të mos na zerë dhëmballa. S’di ccfarë të them më.


Shtuar 1.04.2020 16:16