Nuk i tregojnë aspak vitet, këta janë artistët shqiptarë që habisin me moshën (FOTO LAJM)

Artistët dhe fytyrat e ekranit i shohim gjithmonë në super formë dhe të kujdesshëm deri në detaj për veten.

Ama mosha bën të vetën dhe askush nuk ka shpëtim nga plakja.

Por në këtë artikull do të njiheni me VIP-at shqiptarë të cilët e “fshehin” në mënyrën më të mirë moshën.

Për ta filluar kështu me Robert Berishën i cili më 28 janar të këtij viti mbushi 43 vjeç duke lënë “gojëhapur” ndjekësit.

Berisha ka thënë gjithnjë se ndihet shumë i ri dhe me siguri kjo ka reflektuar edhe në fizikun e tij…. pa përjashtuar palestrën dhe kujdesin për veten.

Hygerta Sako është moderatoja sportive e cila nuk tregon më shumë se 25 vjeç në pamje të parë.

Por moderatorja ka lindur më 9 gusht të 1997 dhe është plot 42 vjeç.

Xhemi Shehu është një tjetër fytyrë publike e cila nuk e tregon fare moshën e saj. Moderatorja është plot 37 vjeç dhe të gjithë mbeten të habitur sapo marrin vesh moshën e saj, shkruan Albeu.com

Soni Malaj, këngëtarja ka qenë gjithmonë në super formë dhe edhe pse kaq shumë vite në skenë publiku gjithmonë do ta mbajw mend si “e vogla”.

Por duhet kujtuar se Soni më 23 tetor të vitit që lamw pas ka mbushur 38 vjeç dhe po i afrohet të 40-ave.

Ornela Bregu është një ndër moderatoret më të dashura shqiptare edhe pse së fundmi është shkëputur nga bota e ekranit.

Por fatmirësisht Ornelën kemi mundësi ta shikojmë në rrjete sociale ku është shumë aktive por më siguri shumë prej ndjekësve të saj nuk e dinë se në qershorin e ardhshëm moderatorja pret të festojë 43-vjetorin./albeu.com/


Shtuar 8.02.2020 12:49