Mos e humbisni, burrin e Afërdita Dreshës e pyesin për origjinën dhe përgjigjet shqip (VIDEO)

Në vitin 2018 Afërdita Dreshaj i dha gfund beqarisë duke kurorzëzuar dashurinë me sportistin çek, Jakub Kindl në martesë.

Dreshaj nuk nguron të ndaj me ndjekësit në Instagram foto dhe video me Jakubin, me të cilin udhëtojnë dhe bëjnë aventuara nga më të ndryshmet.

Bashkëshorti i Afërditës është bërë tepër i njohur për publikun shqiptar, madje një pjesë e mirë e ndjekësve të modeles mendojnë se ai është nga Shqipëria.

Këtë ia kanë thënë edhe Afërditës në pyetjet e tyre në InstaStory.

“Shqiptar është edhe bashkëshorti yt?”- e pyet dikush Afërditën, e cila ja kthen: “Eshtë çek”.

Krahas përgjigjes, ajo ka publikuar edhe një video të partnerit i cili flet shqip, pasi Afërdita e pyet se cilat janë fjalët që ai di në gjuhën tonë.


Shtuar 9.03.2020 12:16