Kompozitori përplaset me Ermal Mamaqin: Po të ishe dy gisht burrë!

Ermal Mamaqi vazhdon të shkaktojë pakënaqësi me filmin e tij, e këtë radhë ankesat vijnë nga vetë kompozitori i njërës prej kolonave zanore të “2 gisht mjaltë”, ku ka interpretuar Orgesa Zaimi. Genti Lako e nxorri “dufin“ në Facebook, ku i akuzoi të dy ata se nuk ia kanë njohur publikisht autorësinë e krijimit.

Referenca ishte për emisionin “Soiree` ku Ermali ishte i ftuar dhe Orgesa është pjesë e programti si këngëtare.

Aty duket nuk i është përmendur emri si kompozitor dhe kjo e ka zemëruar. “Muziken 42 track te filmit 2 Gisht Mjalt e ka bo kjo kocka ktu. Po te ishte te pakten 2 gisht burr do me falenderonte. Orgesa Zaimi Ermal Mamaqi. Un ju kom bo hasha . E more vesh Orgesa”- ishte statusi i Gentit.

Orgesa ndërkohë pretendon se në fakt, janë përcjellë falenderime për gentin, e i ktheu dhe ajo një përgjigje të ashpër: “Une mendoj qe je njeriu me jo njeri qe ekziston ne kte dynja dhe meqe e bere keshtu Genti Lako e para degjo mire se ke dhe “vesh” ..“Pse i fshive të tjerat“ e pyet Genti duke treguar kështu se debati, vazhdon..


Shtuar 2.02.2020 21:56