Zaev me mesazh për partitë e tjera: Nuk do të lejojmë kërcënime dhe shantazhe

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka dhënë një mesazh për partitë shqiptare.

Ai ka folur pas nënshkrimit të koalicionit parazgjedhor me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se subjekti politik që ai drejton pas zgjedhjeve nuk do të pranoj biseda jo-parimore dhe se partnerët tjerë do të duhen t`i bashkohen parimeve të këtij koalicioni.

“Sa u parket partive tjera shqiptare dhe koaliciooneve, dua tua bëjë me dije opinionit se pas këtyre zgjedhjeve nuk do të lejojmë kërcënime dhe shantazhe dhe nuk do të pranojmë bisedime dhe negociata jo-parimore.

Ata që do të duan të na bashkohen do të duhet të pranojnë parimet tona dhe vlerat tona, për pjesëmarrje eventuale në koalicionin qeverisës”, deklaroi Zaev.


Shtuar 27.02.2020 13:28