Zaev i vendosur: Nuk pranoj kryeministër shqiptar

Zoran Zaev ka deklaruar se nuk e pranon një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin. Këtë deklararë lideri i LSDM-së e bëri mbrëmë në një intervistë për TV Telma.

“Unë kam thënë që nuk kam paragjykime për një kandidat të ndonjë etnie për ndonjë pozicion. BDI nuk vendos, qytetarët vendosin. Shantazhet nuk i pranojmë pa marrë parasysh çmimin” u shpreh Zoran Zaev.

Nga ana tjetër në Tv21 lideri i BDI-së, Ali Ahmeti u shpreh se BDI me 15 korrik do të jetë fitues në bllokun shqiptar dhe se Reçica e Vogël do të jetë më e famshmja në rajon.


Shtuar 11.07.2020 09:18