Shkëndija dhuron spektakël, afrohet me Vardarin

Shkëndija e Ernest Gjokës është rikthyer te fitorja në kampionatin maqedonas, duke mposhtur me rezultatin 4-1 Makedonija GP në sfidën e vlefshme për javën e 21-të.

Dopieta e Imerit dhe golat e Nezirit dhe Zejnulait i siguruar triumfin skuadrës kuqezi, e cila ka ngushtuar diferencën nga 10 në 8 pikë, nga kryesuesit e Vardarit, të cilët barazuan në shtëpi ditën e djeshme kundër Rabotniçkit.

Në 21 kampionat tetovarët kanë siguruar 35 pikë, ndërkohë që sfidën e radhës kuqezinjtë do ta luajnë ndaj Borecit të vendit të fundit.


Shtuar 1.03.2020 15:27