Nuk vendosën maskën, gjobiten 169 persona

Policia ka vendosur 169 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse në 24 orëshin e fundit në territorin e gjithë shtetit.

“Gjatë 24 orëve të fundit 13/14.07.2020 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në lidhje me masën për mosmbajtje të maskës në fytyrë janë regjistruar 169 shkelje”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon te qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.


Shtuar 14.07.2020 10:31