Mot me diell, temperatura deri në 36 gradë

Moti në mbarë vendin sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e përforcuar veriore e cila gjatë ditës do të jetë më e theksuar përgjatë Vardarit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri më 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri më 36 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me erë të përforcuar veriore. Temperatura minimale do të ulet në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 20 gradë Celsius.


Shtuar 12.07.2020 07:10