Eliminoni yndyrën nga beli me këto 2 pije natyrale

Ekzistojnë disa ushqime natyrale që mund t’ju ndihmojnë të zvogëloni nivelin e yndyrës në trup, në këtë rast ne kombinojmë përfitimet e përbërësve të ndryshëm për t’i thënë lamtumirë yndyrës së pranishme në bel.

Me këto ushqime ne përgatisim një pije natyrale, përbërja e së cilës do ta bëjë atë që ju konsumoni më mirë duke tretur atë dhe për këtë arsye beli juaj dhe pjesa tjetër e trupit do të duken më mirë teksa humbni peshë.

Lëng limoni, mollë dhe kastravec:

Secila prej këtyre frutave përmban një sasi të madhe të vitaminave C dhe B6, fibra, acid folik, omega-3, fitonutrientë dhe antioksidantë.

Përbërësit: Lëng limoni, gjysëm kastravec, një mollë jeshile e prerë në copa të vogla, majdanoz, 7 gjethe spinaqi, një kërcell selino, 1 gotë ujë

Mënyra e përgatitjes: Merrni të gjithë përbërësit në blender për të formuar një përzierje homogjene. Përdoreni këtë pije për 15 ditë rresht dhe do të shihni ndryshimin.

Kafe e zezë:

Kjo pije është një diuretik natyral dhe ndihmon ata që ushtrojnë ushtrimin e stimulimit të rrjedhës së adrenalinës.

Për dallim nga pijet e tjera, ju duhet të përmbaheni kur e konsumoni dhe rregulloni sasinë në mënyrë që të mos bëheni të varur nga kafja.


Shtuar 3.02.2020 22:58