Për çdo shenjë horoskopi, ky është aktiviteti më i mirë në karantinë

Në këto ditë karantine, i vetmi vend ku mund të kalojmë kohë, është shtëpia jonë. Ja disa nga aktivitetet më të mira për t’u kryer në shtëpi në bazë të shenjës zodiakale.

Dashi

Sigurisht që aktiviteti më i mirë që mund të kryesh në shtëpi është pastrimi, pasi të pëlqen të shohësh gjithçka në rregull dhe shtëpia jote të shkëlqejë, pastaj të hapësh një shishe vere.

Demi

Mënyra më e mirë për t’u relaksuar brenda shtëpisë është të kujdesesh për lulet e tua, pasi me siguri i ke disa në shtëpi. Shenja jote është shumë delikate dhe ka nevojë për rregull.

Binjakët

Nëse je një binjak ke nevojë të komunikosh. Aktiviteti më i mirë që mund të bësh është të bisedosh me familjen ose t’u telefonosh miqve për t’i pyetur si janë. Ndërkohë, keni nevojë edhe të stërviteni.

Gaforrja

Komforti është një nevojë thelbësore në jetën tënde dhe mënyra më e mirë për të përballuar këtë situatë është të përdorësh kreativitetin tënd për të krijuar komfort në çdo qoshe të shtëpisë.

Luani

Mënyra më e mirë për të kaluar kohën nëse je luan, është të kujdesesh për trupin dhe mendjen. Aktiviteti më i mirë që mund të bësh është meditimi.

Virgjëresha

Duke qenë se je një shenjë shumë e vëmendshme ndaj detajeve, ditët tua do të kalojnë shumë shpejt sepse do kesh gjithmonë diçka për të bërë. Të rregullosh shtëpinë, pastrosh kopshtin, gatuash, janë aktivitetet që të pëlqejnë më shumë.

Peshorja

Aktiviteti i preferuar në këto momente është të dëgjosh muzikë të mirë dhe të lexosh një libër të bukur. Shenja jote është shumë e sofistikuar dhe ekuilibruar.

Akrepi

Jeni një person intensiv dhe aspak sipërfaqësor, aktiviteti më i mirë për ju është të qëndroni në divan dhe të shihni një film të bukur, ndoshta në shoqërinë e personit që doni.

Shigjetari

Jeta është një aventurë për ty! Me siguri po vuan sepse ndihesh i privuar nga liria. Por gjëja e vetme që mund të bësh për t’u ndier më mirë është të lexosh, të shohësh një serial, të imagjinosh, të sëtërvitesh dhe të ndash kohë cilësore me anëtarët e familjes.

Bricjapi

Nëe ke lindur nën shenjën e Bricjapit nuk ke kohë të mërzitesh sepse ke shumë gjëra për të bërë. Je një person ambicioz, me klas dhe s’ka aktivitet më të mirë për ty se sa të punosh fort për gjërat që të pëlqejnë.

Ujori

Po i shijon këto ditë për të relaksuar mendjen, aktiviteti që të pëlqen më shumë është të shohësh filma ose të luash lojra online. Në jetën e përditshme nuk ke shumë kohë t’i bësh këto aktivitete.

Peshqit

Duke qenë një shenjë uji, je një shpirt i ndjeshëm dhe enigmatik, kështu që shtëpia jote është një tempull i vërtetë. Aktiviteti më i mirë për ty është leximi, në këto momente mund të ëndërroshë me sy hapur dhe të imagjinosh gjëra që mund t’i bësh sapo të dalësh.


Shtuar 9.04.2020 18:25