Në pranga nëna 27 vjeçare, jatë një kontrolli në shtëpi i gjendet e vdekur vajza e saj 7 vjeçe

Një nënë nga Teksasi është arrestuar pasi vajza e saj shtatë vjeçare u gjet e vdekur në shtëpinë e tyre gjatë një kontrolli të mirëqenies.

Oficerët në Bay City bënë një kontroll të premten rreth orës 02:30 dhe gjetën fëmijën, i cili vuante nga një gjendje mjekësore që e mbante në shtrat, të vdekur.

Nëna e vajzës Lauren Kay Dean, 26 vjeç, u arrestua dhe u akuzua për tre akuza për shkelje të shkallës së dytë për braktisje, duke rrezikuar një fëmijë dhe lëndim të menjëhershëm trupor, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Nëna e tre fëmijëve buzëqeshi derisa policët i vendosën prangat.

Dy fëmijë të tjerë, një pesë-vjeçar dhe një tre muaj, u gjetën gjithashtu në shtëpi kur policët zbuluan vajzën e vdekur dhe u larguan nga vendbanimi në Bllokun 2200 të Bordeaux.

Nuk ishte e qartë se si vdiq shtatë vjeçarja ose qe sa kohë kishte vdekur.

Dekani po mbahet në burgun e Qarkut Matagorda.

Policia është ende duke hetuar shkakun e vdekjes dhe po kërkon këdo me informacion që të dalë përpara.


Shtuar 2.02.2020 22:26