Mahnit rrjetin me fizikun, ndryshimi drastik i 74 vjeçares që mezi ngjiste shkallët (FOTO LAJM)

Nuk është kurrë vonë për të bërë gjërat që t’i dëshiron e që të bëjnë të ndihesh më mirë.

Shembulli për këtë është 74-vjeçarja Joan Macdonald, nga Kanadaja, e cila ushtrohet shumë në palestër dhe ka formuar një trup për t’u pasur zili. Joan ka rrëfyer për mediat vendase se para disa vitesh kishte dhimbje kockash dhe me shumë vështirësi ngjiste shkallët e shtëpisë.

Por tashmë me ndryshimin në jetën e saj, ajo mund të ngre pesha në palestër, të ushqehet pesë vakte në ditë dhe të djegë 1.500 kalori.

E moshuara ka arritur peshën optimale 61 kg dhe 800.000 ndjekësit e saj në “Instagram” e cilësojnë atë si një trajnere fitnessi e vazhdimisht kërkojnë këshilla prej saj.


Shtuar 24.08.2020 07:52