30 apo 50? Kjo grua bën “lëmsh” botën

Me lëkurë rrezatuese, një fizik të lakmueshëm dhe rrudha të venitura, Bella Hernandez ka mahnitur me pamjen e saj rinore. Gruaja në të 49-at e saj, e cila është nënë e katër fëmijëve, më i vogli 18-vjeç, ka treguar për mediat sekretin e rinisë.

Bella me origjinë nga Filipinet por që prej kohësh jeton në Maku të Kinës, tregoi se ushtrimet fizike, një dietë ushqimore e pasur dhe trajtimet bio për lëkurën, janë rezultati i pamjes së saj mahnitëse.

”Njerëzit shpesh nuk më besojnë kur i tregoj moshën time. Ata nuk e besojnë se dhe pak muaj do të mbush 50-vjeçe. Më thonë që dukem 20 vite më e re. Kur më shikojnë në rrugë me vajzën, të panjohurit na thonë se jemi motra. Shikoni t’ju tregoj sekretin. Unë përdor limon dy herë në javë për t’i dhënë shkëlqim lëkurës sime. Ju sugjeroj dhe vaj arrë kokosi, i cili e ndihmon shumë lëkurën. Bëni dhe stërvitje, unë ushtrohem dy orë për gjashtë ditë të javës. Ndërsa për ushqimet, ndjek një dietë strikte, të pasur me perime shumë fruta dhe ushqime të pasur me fibra”.


Shtuar 28.06.2020 15:57