Vranët dhe reshje shiu, moti nuk po vendos dot

Këtë të mërkurë moti do të mbetet jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu me stuhi në zonën perëndimore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 8/19°C

Zonat e ulëta 12/23°C

Zonat bregdetare 13/22°C.


Shtuar 29.04.2020 06:11