Vranësira dhe reshje shiu, si do të jetë sot moti

Dita e sotme do të shoqërohet me vranësira mesatare, shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme dhe me intensitet të ulët kryesisht në zonën e qendrore dhe atë veriore.

Në zonën e jugut do të ketë më tepër kthjellime, por edhe në zonat e sipërpërmendura nuk do të mungojnë intervalet e shkurtra me diell.

Gjithashtu lokalisht reshjet do të jenë edhe në formën e shtrëngatave.


Shtuar 28.03.2020 07:14