Vdekja e mësuesit për shkak të COVID-19, ministrja Shahini bën apelin e fortë

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për situatën e koronavirusit në vend.

Humbja e jetës së mësuesit 47-vjeçar në Pogradec nga COVID-19, ka sjellë edhe një apel të ministres: “Apeloj fort sërish që të shtojmë kujdesin duke ndërmarrë çdo masë parandaluese për frenimin e koronavirusit”, shprehet Shahini.

Po ashtu Shahini shton se duhet shtuar kujdesi maksimal në shkolla, ndërsa thekson se duhet zbatuar me seriozitet çdo rregull e protokoll shëndetësor që ka në thelb mbrojtjen e shëndetit tonë.

Reagimi

Ndihem shumë e keqardhur për mësuesin tonë nga Pogradeci që ka humbur jetën nga COVID-19 dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, nxënësve dhe kolegëve të tij.

Me këtë rast, apeloj fort sërish që të shtojmë kujdesin duke ndërmarrë çdo masë parandaluese për frenimin e koronavirusit, si dhe duke zbatuar me seriozitet çdo rregull e protokoll shëndetësor që ka në thelb mbrojtjen e shëndetit tonë.


Shtuar 12.09.2020 15:37