U prishën pazaret e drogës? Pse u ekzekutua biznesmeni në Mirditë

Biznesmeni Kastriot Reçi , 47 vjeç u ekzekutua ditën e sotme sapo doli nga lokali i tij në Rreshën.

Por Reçi ishte një fytyrë e njohur për policinë pasi akuzohej si pronar i një magazine ku kultivohej hashash.

Ndërkohë dy vite më parë kishte humbur vëllanë e tij në Itali.

Gaspër Reçi u vra mbrëmjen e 28 prillit të vitit 2017 në Romë të Italisë. 43-vjeçari u qëllua me katër plumba rreth orës 23:30 të 28 prillit nga një makinë, teksa ishte duke ecur drejt banesës së tij në rrugën Simeri Crichi, në Tor Vergata. Nga hetimet nuk u identifikua asnjë autor i dyshuar për vrasjen.

Ndërkohë dyshohet se dy vëllezërit ishin të përfshirë në aktivitete të dyshimta kriminale dhe kanë pasur përplasje me një grup tjetër për çështje droge. Të dy grupet dyshohet se operonin jashtë vendit./albeu.com/


Shtuar 7.01.2020 11:20