TRONDITËSE/ Ushtari armen lidh veten me zinxhir që të mos lëshojë frontin

Një ushtar armen është gjetur i lidhur me zinxhir në vendin e tij të luftimit.

Pasi morën pozicionin e armenëve, ushtarët azerë konstatuan se ushtari që përdorte mitrolozin ishte i lidhur në këmbën e tij me zinxhir dhe dryn.

Pamjet kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale duke marrë mjaft komente.

Mediat armene e kanë komentuar këtë si një veprim heorik të ushtarit, i cili sipas tyre ka lidhur këmbën për të mos lëshuar frontin. /albeu.com


Shtuar 3.10.2020 14:01