Shpresë për shqiptarët, edhe një 85 vjeçare fiton luftën ndaj COVID 19

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetsisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në Facebook, bënë të ditur se një 80 vjeccare nga Durrësi ka mundur tia dalë mbanë luftës ndaj koronavirusit.

Por, nënë Haxhireja nuk është e vetmja e moshuar që ja ka dalënë këtë betejë. Mësohet se edhe një tjetër 85 vjeçare nga Durrësi ka lënë spitalin Infektiv e rikuperur nga COVID 19 para saj.

Ndërkohë për nënë Haxhiren, mjekët tregojnë se i është dashur 17 ditë trajtimi në spitalin infektiv në Tiranë.

Tashmë 80 vjeçarja paraqitet në gjendje të mirë shëndetësore.


Shtuar 30.03.2020 08:47