Shkodra ”bombë me sahat”, një tjetër infektiv i FNSH-së infektohet nga COVID 19

Tre raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Shkodër, teksa mësohet se bëhet fjalë për një tjetër efektiv të FNSH-së, një shitëse dhe një pacient.

Kështu, ka shkuar në 99 numri i të prekurve teksa Shkodra cilesohet si bomba me sahat dhe që ka numrin më të lartë të prekurve pas Tiranës.

Sipas deklaratës së ministrisë, sot u regjistruan 22 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke e çuar në 584 numrin e përgjithshëm të infeksioneve.


Shtuar 20.04.2020 09:43