Rriten temperaturat, si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01ºC në 16ºC, në zonat e ulëta nga 06ºC në 22ºC dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 23ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 02ºC deri në 15ºC dhe në zonat e ulëta nga 06ºC në 16ºC.


Shtuar 12.03.2020 07:15