Reshje të dendura shiu, si do të jetë sot moti

Sipas MeteoAlb, vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu kanë mbizotëruar motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës.

Shirat do jenë mesatar dhe lokalisht intensiv shoqëruar herë pas here me stuhi afat shkurtra ere.

Orët e pasdites dhe mbrëmja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike në vend.

Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 5-6 ballë.


Shtuar 26.09.2020 06:04