Rama i shpreh mirënjohjen personelit mjekësor: Jeni heronj!

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim nëpërmjet të cilit ka falenderuar personelin mjekësor të spitalit Infektiv që po trajton rastet e prekura nga koronavirusi.

Ai u ka shprehur atyre mirënjohjen dhe i ka konsideruar heronj ndërkohë që ka përmendur edhe Ogerta Manastirliun.

MESAZHI I RAMËS

🔴 MIRËNJOHJA S’KA FUND PËR HERONJTË E SPITALIT INFEKTIV, QË JO VETËM PO BËJNË BETEJËN E JETËS SË TYRE NËN ATË ÇATI, POR PO TREGOJNË NJË AFTËSI TË ADMIRUESHME PROFESIONALE NË ÇDO ASPEKT🙏

🔴 KRENAR PËR OGERTËN QË PO UDHËHEQ ME PËRKUSHTIM TË MADH, QARTËSI E VENDOSMËRI MBRESËLËNËSE NË NJË FRONT, KU ÇDO ORË ËSHTË NJË SFIDË MË VETE DHE KU FUNDI I TUNELIT ËSHTË ENDE LARG🙏

🔴 ME KËTA NJERËZ JINI TË BINDUR SE SHQIPËRIA DO TË BËJË MË TË MIRËN E MUNDSHME /albeu.com/


Shtuar 13.03.2020 12:29