Qindra mbështetës të Evropës kundër rifillimit të kampionateve

Qindra tifozë të klubeve evropiane janë kundër rinisjes së futbollit.

Në Serinë A ditët e fundit ultrasit e Atalantas, Romës, Torinos dhe Interit kanë nxjerrë në pah kundërshtimin e tyre të qartë për rikthimin në fushë, shkruan Albeu.com.

“Evropa është në kontrollin e koronavirusit. Qeveritë kanë deklaruar bllokim total, duke mbrojtur kështu gjënë më të çmuar që kemi, shëndetin publik, objektivin e parë për të gjithë. Për këtë arsye, ne besojmë se është më e arsyeshme të mendojmë për një ndalesë absolute të futbollit evropian. Ne jemi të bindur plotësisht se interesat ekonomike do të ishin i vetmi nga fakti se kampionati duhet të fillojë përsëri pas dyerve të mbyllura, pa tifozë në stadiume”, shkruhet në llogarinë në Twitter të communityfootball.it. /albeu.com/


Shtuar 13.05.2020 20:02