Përkeqësohet situata tek Infktivi, si paraqtet gjendja e pacientëve

Sot Shqipëria shënon ditën më të errët të koronavirusit, teksa 117 janë infektuar, dy pacientë kanë humbur jetën e situata në spitalin Infektiv po përkeqësohet.

Sipas MSH, ne Infektiv, aktualisht janë 85 pacientë në spital, 10 pacientë janë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar, në gjendje të rëndë.

COVID-19 – Statistika (13 Korrik 2020)
Testime totale 32938
Raste pozitive 3571
Raste të shëruara 2014
Raste Aktive 1462
Humbje jete 95 (Qarku Tiranë 49, Durrës 15, Fier 5, Vlorë 2, Shkodër 16, Kukës 1, Elbasan 4, Lezhë 1, Berat 1, Dibër 1)


Shtuar 13.07.2020 08:46