Përfundon në spital studentja shqiptare që u kthye dje nga Kina

Një studente shqiptare e ardhur së fundmi nga Kina është shtruar në spitalin e infektivit.

Mjekët bëjnë me dije se ajo është prekur nga një grip i thjeshtë dhe nuk ka shenja të coronavirus.

Ditën e djeshme janë nisur drejt Shqipërisë dhe dy studentë të tjerë.

Kujtojmë se koronavirusi ka shkaktuar deri më tani 132 viktima dhe ka infektuar me mijëra të tjerë.


Shtuar 29.01.2020 10:27