Përfshihet nga flakët shkolla 9 vjeçare në Laç

Mëngjesin e sotëm shkollë 9 vjeçare nr. 3 në Laç është përfshirë nga flakët.

Mësohet se është djegur një kabull elektrik në momentim që nxënësit sapo janë futur në shkollë.

Forcat zjarrëfikëse kanë ndërhyrë duke eleminuar përhapjen e flakëve dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Sipas të dhënave mësohet se djegia e kabullit elektrik ka ardhur si pasojë e një defekti në sistemin elektrik.


Shtuar 13.01.2020 10:20