Përfshihet në flakë makina në Tiranë, dyshimet e para

Një makinë është përfshirë nga flakët në rrugën “Peti”, pranë kopshtit Zoologjik si pasojë e një defekti teknik në pjesën e motorrit.

Makina, me drejtues A.T., ka marrë flakë në ecje por fatmirësisht shërbimet e zjarrfikëses kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Raportohet vetëm për dëme materiale.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 03.07.2020, rreth orës 08:45, në rrugën “Peti”, pranë kopështit Zoologjik, dyshohet se si pasojë e nje defekti teknik në pjesën e motorrit ka marrë flakë në ecje mjeti me drejtues A.T., ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje, të cilat bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Shtuar 3.07.2020 07:25