Nis rëndohet gjendja edhe në Greqi, shkon në 70 numri i viktimave

2 viktima janë shënuar në dy qytete greke shumë afër Shqipërisë, në Korfuz dhe Kostur ditën e sotme.

Kjo e ka ccuar numrin e viktimave 70 në Greqi.

Një 75- vjeçar, rasti i dytë nga ishulli i Korfuzit ndërroi jetë sot në spitalin e Janinës teksa numri i të infektuarve në Greqi ka shënuar 1 673.

Greqia mbetet një nga vendet me më shumë të infektuar dhe viktima në Ballkan.


Shtuar 5.04.2020 14:57