Mos e humbisni: Ndryshimet e futbollistëve gjatë ndeshjeve që lanë gjurmë dhe hyn në histori (VIDEO)

Gjatë historisë, shumë futbollistë janë shpallur heronj të skuadrave përkatëse, për shkak të rëndësisë së tyre në ndeshje të caktuara, që kanë pëmbysur rezultate, kanë fituar trofe apo edhe diçka tjetër.

Rasti më i freskët është ai i Marcos Llorentes, javën e kaluar në Champions League.

U inkuadrua në pjesën e dytë për t’i shënuar 2 gola në Anfield Liverpoolit dhe për ta kualifikuar Atletico Madridin në çerekfinale të UEFA Champions League.

Gjatë historisë ka pasur raste të shumta, si Sergi Roberto, Bale, Wijnaldum etj etj etj.

Më së miri mund t’i shikoni dhe kuptoni në videon duke klikuar KETU


Shtuar 15.03.2020 19:32