Moti nuk po e ndan mendjen, çfarë do të ndodhë me temperaturat

Po kalon tashmë kjo javë me ndryshime të mëdha të situatës meteorologjike. Vendi pritet të ketë një fundjavë me diell, e vranësira të pakëta kalimtare.

Era, me drejtim verilindje-juglindje do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të ulët në dete.

Gjatë orëve të mëngjesit të kësaj të shtune 8 shkurt 2020, përgjatë zonave malore si shkak i temperaturave negative, krijohen premisat për ngrica në rrugë.

Temperaturat do të vijojnë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -6/6°C

Zonat e ulëta 1/13°C

Zonat bregdetare 4/13°C

Ju urojmë të kaloni një fundjavë të bukur!


Shtuar 8.02.2020 07:16