Mos e humbisni: Mbrojtësi bën pritje spektakolare (VIDEO)

Oren Bitton është kthyer në heroin e skuadrës së Hapoel Be’er Sheva.

Mbrojtësi 25-vjeçar kreu ndoshta një nga ndërhyrjet më të sakta në karrierën e tij. Në minutat shtesë, Bitton bëri një ndërhyrje shpëtimtare duke mos lejuar ekipin e Iron Kyriat Shmona, ku aktivizohet edhe ish sulmuesi i Laçit dhe Skënderbeut, James Adenyi për të marrë pikë të plota.

Ai ndërhyri në mënyrë akrobatike duke larguar topin dhe askush nuk i besoi syve për atë largim topi. Kjo bëri që takimi i vlefshëm për javën e 20 të Superligës izraelite të mbyllej me rrjeta të paprekura, 0-0.


Shtuar 26.01.2020 16:20