Mos e humbisni: Kjo është fëmijëria e Achraf Hakimit, lojtari që pritet të rikthehet te Reali (FOTO LAJM)

Achraf Hakimi lindi në 4 Nëntor 1998 në Madrid në Spanjë.

Ai është i pari nga tre fëmijët e lindur për nënën dhe babanë e tij të bukur që dikur ishin fitues të të ardhurave.

A e dini se mbrojtësi është Spanjoll dhe Maroken?

E vërteta është se prindërit e Achraf Hakimit ishin migrantë marokenë që arritën në Spanjë shumë kohë para se të lindte.

Kështu, Achraf posedon origjinë të pastër afrikane, pavarësisht se është rritur në një vend evropian – pikërisht në Getafe, në Madrid, Spanjë.

Ai i kaloi vitet e para së bashku me vëllain e tij Nabil (të cilin ai e konsideron si mikun e tij më të mirë) dhe motra Widad.

Duke u rritur në Getafe në periferi jugore të Madridit, i riu Ashraf ishte një fëmijë energjik, nëna e të cilit shpesh fliste për dëshirën e saj për ta parë atë të provonte fatin e tij në atletikë veçanërisht në not. Sidoqoftë, Ashraf e dinte që pasioni i tij ishte në futboll. Si i tillë, ai nuk u largua nga luajtja e sportit të cilin ai e dinte se një ditë do të hiqte familjen e tij nga gjendja e tyre e dobët financiare.

Sfondi Familjar i Achraf Hakimi:

Familja e Achraf Hakimit luftoi me paratë kur ai ishte një fëmijë i vogël. Sa i përket prejardhjes së tij të dobët familjare, babai i tij ishte një shitës rruge ndërsa nëna e tij ishte pastruese shtëpie. Duke e ditur këtë, ju me siguri e keni kuptuar që prindërit e Achraf Hakimit bënin mundime për të fituar shumë për të fituar jetesën, në mënyrë që të përmbushnin ëndrrat e futbollit të djalit të tyre.

Në këmbim të betejave të tyre, Ashrafi i bëri prindërit e tij të lumtur duke mbajtur shpresat e tyre për përparimin e tij në futboll. Një lajm i tillë pozitiv i bëri ata të punojnë edhe më shumë, duke u munduar ditë e natë. Pavarësisht, prindërit e Achraf Hakimit ishin akoma në gjendje të mblidhnin para për të siguruar pajisje sportive si çizme modeste futbolli dhe komplete të tjera për të mbështetur Achraf.

Jeta e hershme e Achraf Hakimit me futbollin:

E para ishte prirja e Ashrafit për të marrë stërvitjen e tij në klubin vendor Deportivo Colonia de Ofigevi shumë serioze. Ishte në klubin vendor që i riu Achraf filloi hapat e tij të parë në futbollin konkurrues. Ndërsa i ri ishte në atë, ai u bë më pak serioz për arsimin akademik.

Në fakt, ai ishte më shumë një futbollist sesa student. Prindërit e Ashraf fillimisht nuk e aprovuan zhvillimin, por nuk kaluan shumë kohë me faktin se ai e gjeti qëllimin në futboll, një sport që ata do të preferonin ta luanin të riun sesa ta shikojnë atë të bëhet një telash.

Vitet e Real Madridit të Achraf Hakimi:

Në kulmin e stërvitjes së tij në klubin lokal Deportivo Colonia de Ofigevi, Achraf u bë një futbollist premtues, talentet e të cilit nuk i shpëtuan shijes së nivelit të lartë të një skauti nga Real Madrid.

Në atë mënyrë, një 8-vjeçar Achraf u soll në akademinë e Real Madridit, ku ai filloi stërvitjen me grupin e benjaminit të klubit para se të plaket aq sa të pranohet në sistemet e të rinjve La Fábrica të klubit.

Rruga drejt famës:

Ndërsa ishte në sistemin e të rinjve, ngritja e Ashrafit nëpër radhët ishte pa probleme dhe grupi i tij i aftësive ishte i hollë. Cfare tjeter? ai kishte vetëm karakterin e duhur për të fituar promovim në ekipin e lartë të klubit.

Promovimi erdhi në vitin 2016 dhe u pasua menjëherë nga ngjitja e Achraf në skuadrën kryesore të Los Blancos si një rezervë për Dani Carvajal dhe Nacho Fernandez në gusht 2017.

Duke veshur fanellën me numrin 19, Ashraf bëri mbresëlënëse integrimin dhe njohjen e tij me ekipin e parë të Real Madrid. Në fakt, ai gjeti pjesën e pasme të rrjetës dy herë për skuadrën e tij në lojërat e La Ligës gjatë sezonit 2017/2018.

Cfare tjeter? ai bëri dy paraqitje në garën e Ligës së Kampionëve 2017–18 UEFA që panë Real Madrid të heqë titullin për herë të tretë radhazi. Me zhvillimin, Achraf u bë lojtari i parë maroken që fitoi Ligën e Kampionëve. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

E dashura, Gruaja dhe Fëmijët e Achraf Hakimi:

Duke ecur më tej në jetën e dashurisë së Achraf Hakimit, interesi publik për angazhimin romantik të mbrojtësit me të dashurën e tij Lucía Utrera Valenzuela filloi në vitin 2017 kur ai mori mundësinë e tij për të luajtur për ekipin e parë të Madridit. Megjithëse të dashurit befasuan fansat si një palë perfekte, ato kurrë nuk ishin menduar të bëhen burrë e grua.

Në vitin 2018, mbrojtësi shkoi në mediat sociale për të zbuluar të dashurën e tij të re Hiba Abouk duke dërguar urimet e saj për ditëlindje romantike. Hiba është një aktore spanjolle që raportohet se është 12 vjet më e vjetër se zemra e saj. Kujt i intereson!! Mosha eshte thjesht nje numer.

Të dy Ashraf dhe Hiba u bashkuan në një ceremoni martese private në një vit dhe datë të panjohur. Por e dimë me siguri datën që gruaja e Achraf Hakimit lindi djalin e tyre të parë. Ishte në ditën e 12 të shkurtit 2020.

Jeta familjare e Achraf Hakimi:

Ekzistojnë një numër i gjenive të futbollit që i detyrohen suksesit të tyre në futboll, në përpjekjet e sakrificës së prindërve dhe familjes së tyre. Futbollisti ynë shumë vetë është njëri prej tyre. Në këtë pjesë, ne do t’ju sjellim më shumë fakte në lidhje me anëtarët e familjes së tij Achraf Hakimi duke filluar nga prindërit e tij.

Për babanë dhe nënën e Achraf Hakimit:

Emri i prindërve mbrojtës nuk dihet ende. Ata posedojnë rrënjë familjare marokene dhe raportohet se hynë në Spanjë si migrantë marokenë kur ata ishin mbi 20 vjeç. Qyteti i atit të Achraf në Morrocco është në Oued Zem ndërsa nëna e tij është nga Ksar el-kabir në të njëjtin vend.

Prindërit e Achraf Hakimit janë besuar se kanë besim në përpjekjet e futbollit të djalit të tyre gjatë jetës së tij të hershme. Ata i dhanë gjithçka për të siguruar suksesin e tij. Si rezultat, mbrojtësi luan të vlerësojë angazhimin e babait dhe nënës së tij për të ardhmen e tij, pavarësisht nga fakti se ata ishin fitues me të ardhura të ulëta që bënin punë të menjëhershme si shitës rruge dhe respektivisht pastrues shtëpie.

Rreth vëllezërve dhe të afërmve të Achraf Hakimi:

Spanjisht-Maroku ka dy motra dhe motra. ato përfshijnë vëllain e tij të ngjashëm Nabil si dhe motrën me pamje të ngjashme Widad. Nuk dihet shumë për motrat dhe motrat që e duan dhe e mbështesin vëllanë e tyre të famshëm. Lidhur me jetën e gjatë familjare të familjes së mbrojtësit dhe prejardhjen, nuk dihet shumë për gjyshërit e tij të nënës dhe babait ndërsa xhaxhallarët, hallat, nipërit dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Achraf Hakimi Jeta personale:

Farë e bën Achraf Hakim të rrihër dhe çfarë natyre është personaliteti i tij jashtë fushës? ky është një moment i përshtatshëm për të parë fakte në lidhje me personalitetin e sulmuesit në mënyrë që t’ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Për të filluar, personaliteti i Achraf pasqyron tipare të individëve, shenja e Zodiakut të të cilëve është Akrepi.

Ai është pasionant, intuitiv, ambicioz dhe i hapur për zbulimin e fakteve për jetën e tij personale dhe private. Interesat dhe hobi të mbrojtësit përfshijnë dëgjimin e muzikës, udhëtimet, boksin dhe kalimin e kohës së mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Ashraf Hakimi Jetesa:

Duke folur për zakonet e shpenzimeve të Achraf Kakimit dhe përpjekjet e bërjes së parave, ai fiton në mënyrë të konsiderueshme në paga dhe mëditje për të luajtur futboll top-fluturimi ndërsa miratimi është një rrjedhë kontribuuese për vlerën e tij të vlerësuar prej 2 milion dollarësh.

Si rezultat, mënyra e jetesës luksoze e mbrojtësit nuk i befason tifozët, veçanërisht kur e vëren atë duke hipur në makina ekzotike ose përfundimisht të mësohet me vlerën e shtëpisë ose apartamentit në të cilin jeton.

Marrë nga /LifeBogger.com/


Shtuar 1.03.2020 15:13