Momente fantastike: Këto janë dhjetë golat më të shikuar në Youtube (VIDEO)

Goli i Lionel Messit ndaj Real Madridit në vitin 2017 është goli më i shikuar në Youtube sipas një studimi Ticket Gum (broket i biletave sportive).

Ticket Gum ka bërë një studim me golat më të shikuar në Youtube dhe lista përbëhet prej 10 golave.

Goli i Messit ndaj Real Madridit në vitin 2017 që i siguroi fitoren Barcelonës është goli më i shikuar në Youtube. Messi nuk kishte shënuar ndonjë gol shumë të bukur, por shënimi i tij në sekondat e fundit të ndeshjes dhe festa duke ia treguar fanellën publikut në Bernabeu, ka bërë që ky gol të grumbullojë 40 milionë shikime.

Messi figuron tre herë në listë me golat e tij ndaj Getafes dhe Bayernit. Goli i dytë më i shikuar është goli i Roberto Carlos ndaj Francës në vitin 1997. Goli i tretë është ai i David Beckham ndaj Greqisë në vitin 2001. Në vendin e katërt është Diego Maradona që kishte shënuar ndaj Anglisë me dorë.

Në listë janë edhe goli i Ibrahimovic ndaj Anglisë, goli i Wayne Rooney ndaj Cityt, goli i Zidane ndaj Bayer Leverkusen dhe goli i Agueros ndaj QPR.

Lista e plotë

1. Lionel Messi vs Real Madrid in 2017 – 44 milionë shikime.

2. Roberto Carlos vs France in 1997 – 24.5 milionë shikime.

3. David Beckham vs Greece in 2001 – 15.1 milionë shikime.

5. Lionel Messi vs Getafe in 2007 – 8.5 milion shikime.

6. Zlatan Ibrahimovic vs England in 2012 – 7.5 milion shikime.

7. Lionel Messi vs Bayern Munich in 2015 – 4.8 milion shikime.

8. Wayne Rooney vs Manchester City in 2011 – 3.8 milion shikime.

9. Zinedine Zidane vs Bayer Leverkusen in 2002 – 3.3 milion shikime.

10. Sergio Aguero vs QPR in 2012 – 2.2 milion shikime.


Shtuar 28.04.2020 18:46