Mjegull e vranësira, parashikimi i motit për sot

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare.

Parashikohen mjegull dhe mjegullinë lokale në zonat luginore në orët e mëngjesit. Era do të fryjë nga Verilindja e Veriperëndimi 2-12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare erë me shpejtësi 10-20 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet të jetë forcës 2-3 ballë, me lartësi vale 1.0-1.5 metra.


Shtuar 29.03.2020 06:33