Mëngjesi nis i vranët, parashikimi i motit për sot

Kjo e dielë do të mbizoterohet nga mot i kthjellët dhe me diell.

Paraditja do të nisë me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta. Ndërsa orët e pasdites do të shtojnë vranësirat në territor dhe disa reshje në zonat veriore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur në vlerat nga -2°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e fortë në det me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzimin 6 ballë.


Shtuar 1.03.2020 07:16