Mbi 3.5 milion të prekur dhe 154 mijë viktima nga Covid-19, bilanci në të gjithë botën

Ka mbi tre milion e 550 mijë raste dhe më shumë se 154 mijë viktima të koronavirusit globalisht.

Kjo është ajo që vlerëson Universiteti Johns Hopkins.

Renditja pandemike i sheh Shtetet e Bashkuara si vendi më i prekur, me 37 mijë vdekje dhe 700 mijë raste, ku në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3,856 persona.

Pasuar nga Italia, me 22.700 vdekje dhe 170 mijë infeksione dhe më pas Spanja me 20 mijë vdekje dhe 190 mijë infeksione.


Shtuar 18.04.2020 07:29