Materazzi: E rraha keq Balotellin, italianët nuk më mbështetën pas goditjes së Zidane

Marco Materazzi zbulon sherrin me shokun e skuadrës së Interit Mario Balotelli në vitin 2010. Fituesi i Kupës së Botës, Materazzi u ul për sot në një intervistë në Instagram me kuzhinierin dhe mbështetësin e Nerazzurri, Davide Oldani.

Ai u pyet për incidentin famëkeq pas gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve 2010 në mes Inter dhe Barcelona, ​​kur zëvendësuesi Balotelli hodhi bluzën e tij në tokë, e më pas plasi konflikti i madh me Marco Materazzin.

“Unë i dhashë një rrahje të mirë, është e vërtetë. E dua Mario, por ai me të vërtetë e meritoi atë ditë. Ne jemi miq përsëri, tani vëllezër praktikisht, por ai bëri diçka atë ditë që ai me të vërtetë nuk duhet të kishte bërë”, deklaroi Materazzi.

“Hedhja e fanellës së tij në tokë pas vërshëllimes përfundimtare nuk ishte as më e keqja prej saj. Para ndeshjes, në autobusin e skuadrës, ai na tha: “Sot do të luaj keq”, kështu që i premtova se do ta bëja të paguante nëse e bën.
“Kur doli nga pankina, ai provoi një gjuajtje nga mesfusha në vend që të shkonte në zonë. Diego Milito dëshironte ta vriste. Ne besuam në Mario, ai shënoi shumë gola dhe kontribuoi në fitoren, por një javë pas kësaj, unë i kërkova Mourinho që të më vendos kundër Balotellit në lojërat në terrenin e trajnimit mes radhëve. Pas disa sekondash, do ta dërgoja përsëri në dhomën e zhveshjes.

“Unë me të vërtetë e doja shumë babanë e tij, pasi pas një loje me Rubin Kazan ai i tha Mario:‘ Nuk më pëlqeu performanca juaj, ju duhet të luani më shumë për shokët tuaj të skuadrës. Dhe ndalo të shkosh me vajzat! ”Materazzi mbahet mend më së miri pasi ishte në fund të kokës së Zidane gjatë Finales të Kupës së Botës 2006, por ai pohon se nuk bëri asgjë për ta merituar atë.“Zidane u mbrojt nga francezët, por unë u copëtova nga bashkatdhetarët e mi, të cilët nuk i shoh si italianë të vërtetë. Unë jam patriot, gjithmonë do të mbroj ngjyrat e Italisë.“Kritika e tyre është ajo që më dëmton më shumë pas asaj Kupe Botërore. Ata të njëjtët njerëz duhet të puthin tokën ku shkova unë sepse unë shënova golin e barazimit.


Shtuar 16.04.2020 18:36