Kruja kthehet në vatër rreziku ndërsa Shkodra numëron 100 të infektuar, si u skuq sot harta

Ka shkuar në 634 numri i të prekurve me koronavirus në vend, 25 raste te reja.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Ne Kruje jane pozitive 18 persona, te tjerat ne Tiranë 3 raste, Elbasan, SHkoder dhe ne Kurbin.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:
– Tiranë 256 raste
– Durrës 42 raste
– Lushnje 6 raste
– Elbasan 18 raste
– Fier 36 raste
– Kavajë 9 raste
– Rrogozhinë 4 raste
– Korçë 19 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 100 raste
– Lezhë 14 raste
– Berat 2 raste
– Has 13 raste
– Krujë 58 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 5 raste
– Mirditë 3 raste
– Kukës 11 rast
-Mallakastër 1 raste
– Kurbin 28 raste


Shtuar 22.04.2020 09:34