Kruja e “skuqur”, konfirmohet edhe një rast tjetër pozitiv

Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Krujë këtë të premte.

Burime për Abc Neës bëjnë me dije se nga 22 teste të kryera, vetëm një prej ka rezultuar pozitiv ndërkohë që priten dhe rezultatet për 16 të tjerë. Ndër të tjera mësojhet se rasti më i ri i konfirmuar në këtë qytetet është rast familjarë i rasteve të konfirmuara pozitiv në fasoneri.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve në vendin tonë ëhstë 898, ku 31 prej tyre kanë humbur jetën.


Shtuar 15.05.2020 07:29