Ilda Bejleri largohet nga Top Channel?

Prej pak kohësh, përflitet se Ilda Bejleri nuk do të jetë më pjesë e Top Channel. Fillimisht largimi i saj u përfol kur u pa në studiot e Të Dielës Shqiptare përkrah Ardit Gjebres (por bëhej fjalë për sfilatën e Joni Pecit) dhe më pas u aludua sërish se moderatorja do të largohet nga Top Channel pas nisjes së “Procesit Sportiv”, ku emri i Bejlerit mungonte në spotin prezantues dhe po ashtu nuk u pa në emision. Kujtojmë që “Procesi Sportiv” ka filluar transmetimin që prej 8 qershorit. Së fundmi, portale të ndryshme raportojnë se Ilda e ka shkëputur përfundimisht kontratën me Top Channel.

Ilda Bejleri, ndonëse nuk ka reaguar për çfarë po flitet, thuhet se mund të largohet drejt ABC News. Gazeta Shqiptare raporton se “Ilda e ka shkëputur kontratën [me Top Channel]” dhe tashmë është në bisedime me një tjetër kanal, që sipas Gazeta Shqiptare, bëhet fjalë për ABC News.

Për momentin, gjithmonë nëse largimi rezulton i vërtetë, është ende e paqartë nëse moderatorja do të qëndrojë sërish te formatet sportive apo do të eksperimentojë me diçka tjetër.

Gjatë sezonit të verës, televizionet riorganizojnë stafin dhe programet e sezonit të ardhshëm në shtator, ndaj momentalisht moderatorja nuk ka asnjë projekt me Top Media, gjë që nuk përjashton mundësinë e bashkëpunimeve në një tjetër ekran.


Shtuar 19.07.2020 09:36