I infektuar me COVID-19, humb jetën një tjetër pacient në Infektiv

Një 74-vjeçar nga Kruja ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme nga COVID-19.

I moshuari ishte shtruar prej afro një jave në spital, pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Me rastin e tij shkon në 129 numri i viktimave qysh nga nisja e pandemisë.

Situata paraqitet e rënduar në spital, ku aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 124 pacientë, 21 janë në terapi intensive dhe 11 pacientë janë të intubuar.


Shtuar 25.07.2020 06:21