Humbi jetën në tërmetin e 26 nëntorit, miku i Almir Carës: Kam ditëlindjen, por ndihem bosh

Edhe pse kanë kaluar 3 muaj e gjysëm nga tërmeti i 26 nëntorit, dhimbja ndaj personave të humbur vazhdon për familjarët dhe të afërmit.

Një nga ata është edhe, shoku i ngushtë i Almir Carës, të riut që humbi jetën bashkë me të gjithë pjestarët e familjes së tij dhe të fejuarën në Thumanë. I vetmi që mbijetoi është Albert Cara, babai i Almirit, i cili sot ndodhet për kurim në Itali.

Miku i ngushtë i Almirit ka shkruar për redaksinë e JOQ ALBANIA, teksa tregon se sot, në ditën e lindjes së tij, ndihet tepër i vetmuar, pasi ai ishte i vetmi shok që kishte.

Ai shprehet se sado që përpiqet të harrojë atë çfarë ka ndodhur, koha e kaluar me Armirin ia bën tepër të vështirë.

Shoku i Almirit shkruan:

Prsh JOQ, si jeni ! Sot kam dtl dhe me mungon shoku i ngusht . Ai vdiq nga termeti i nentorit . Ndihem aq bosh saqe me duket sikur nuk kam asnje shok . Sado te mundohem te harroj jane momentet gazmore , vendet ku pinim ndonje kafe qe nuk me lene te harroj . Almir cara . Vetem babai i tij Alberti mbijetoi nga familja.”


Shtuar 12.02.2020 14:06