HOROSKOPI/ Duhet të bëni shumë përpjekje për të qenë korrekt, shenja me fat

Dashi

Përgjigjet për shumë pikëpyetje që keni në kokë, do ju vijnë përmes ëndrrave gjatën natës dhe gjatë ditës do ju kujtohen sërish. Përpiquni të mos e humbisni besimin në vete. Do jeni të babëzitur për të përjetuar emocione të ndryshme dhe për të provuar ushqime për mira, por nuk është një gjë shumë e këndshme. Bëni më shumë jetë shoqërore dhe do përballeni me flirte të reja dhe intriguese.

Demi

Do ndiheni nën presion dhe do ju duhet të bëni shumë përpjekje për të qenë korrekt me oraret gjatë ditës. Do bëni negociata, por përpiqen të mos dhe shumë i butë. Do keni disa takime të reja por nuk do jenë shumë premtuese. Disonanca e Hënës mund të shoqërohet me një ndjenjë lodhjeje të madhe.

Binjakët

Ditën e sotme, ju do keni dëshirë shumë të madhe për të bërë gjëra të reja dhe çdo mundësi që ju vjen shfrytëzojeni në maksimum. Cilësitë tuaja të forta organizative dhe intuita do jenë shumë të dobishme për ju, ato do t’ju lejojnë të kryeni projekte fituese dhe shpërblyese nga ana financiare. Reflektime mbi situatën emocionale, në të cilën keni ndërmend të bëni një ndryshim.

Gaforrja

Kjo ditë është mundësia juaj më e mrekullueshme për të arritur dhe kompletuar atë që ju intereson më shumë. Yjet janë të përqendruar në sektorin e miqësisë. Do të merrni ndihmën e shpresuar nga të gjithë dhe do keni pranë personin që ju ka rrëmbyer zemrën. Në mbrëmjen mund të konsumoni një gotë shampanjë dhe të largoheni pak nga realiteti.

Luani

Do jetë një ditë pozitive për shkak të Hënës disonante në Akrep. Në dashuri do thurni ëndrra që do ju rrëmbejnë mendjen dhe do ju bëjnë të harroni përkohësisht realitetin. Kjo është arsyeja pse shefi juaj do ju shohë sot me inat. Bëni kujdes me financat sepse nuk janë të pashterueshme. Do ju duhet të merrni disa vendime patjetër.

Virgjëresha

Disa sot do ju kalojë në punë dhe pas pune në shtëpi dhe nuk do ju ngelet kohë t’i kushtoni vetes. Do jeni të ngarkuar me shumë angazhime. Gjendja juaj shpirtërore nuk do ju ndihmojë aspak me efikasitetin dhe planifikime të ndryshme. Përpiquni të përmbushni çdo kërkesë nga partneri pa diskutim.

Peshorja

Ju zakonisht jeni një njeri shumë këmbëngulës dhe dëshironi të fitoni me çdo kusht. Por sot yjet do flasin për e shpenzime të shumta të panevojshme dhe probleme emocionale.

Në çift, do përjetoni momente pasigurie: shikoni përpara dhe mos lejoni që këto lëkundje emocionale t’ju hapin më shumë probleme.

Akrepi

Si një mik i vërtetë, Hëna sot ju ofron mbështetje dhe duke ju nxjerrë në pah anët më të mira të karakterit tuaj: ndjeshmërinë, inteligjencën, gjithashtu qëndrueshmërinë dhe kreativitetin. Një ndjenjë e kënaqshme dhe e re do të rritet gjithnjë e më shumë gjatë mbrëmjes. Një intuitë e mbështetur nga logjika krijon ide të mira në punë: sot do të jeni jashtëzakonisht të përqendruar dhe produktivë.

Shigjetari

Hëna në shenjën nuk është as pozitive dhe as negative, ajo thjesht thotë: Shigjetar zgjohuni! Nesër në mëngjes do ndryshojë gjithçka dhe do filloni përsëri me nisma ambicioze profesionale, të cilat do keni mundësi t’i zhvilloni dhe zbatoni edhe gjatë javës! Është e nevojshme një pushim fizik, Marsi i kundërt është agresiv dhe stresues, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetor.

Bricjapi

Mirëmëngjes! Ju do të jeni në gjendje të kapërceni ndrojtjen për ata që ju interesojnë, duke treguar një iniciativë të vogël ose duke qenë sa më shumë joshës. Në punë, mësoni të dëgjoni dhe të besoni këshillat që ju japin shefat, ata do jenë një udhëzues i shkëlqyeshëm për të qenë të suksesshëm. Në kuzhinë do shfaqni talentin tuaj dhe në mbrëmje do kaloni momente argëtuese me miqtë.

Ujori

Do ndizet llamba e kuqe! Mos prisni shumë nga kjo ditë. Gjatë punës, bëni pushime të shpeshta për të rimarrë energjinë tuaj. Ashpërsia e sjelljes suaj në disa aspekte ju ndihmon, por nuk lehtëson marrëdhëniet. Marrëdhënia emocionale mund të ndikohet nga disa keqkuptime, të shkaktuara nga mungesa juaj në jetën e partnerit.

Peshqit

Buzëqeshni, Hëna në aspektin trinor mund t’ju ndihmojë në punë, në biznes dhe në kërkimin e dashurisë. Në frontin e punës ju do të jeni shumë të shkathët, sikur një instikt i pagabueshëm ju udhëzon drejt qëllimit fitimprurës. Beqarët do dashurohen me shikim të parë.


Shtuar 4.06.2020 06:13