HOROSKOPI/ Investimet dhe financat janë pjesë e axhendës tuaj për sot

Dashi

Një telefonatë ose letër plot dashuri do ju vijë nga partneri/partnerja ose një mik i ngushtë që ndodhet jashtë qytetit. Në këtë rast, ju shpresoni që të ishin afër jush. Ndërkohë, juve ju pëlqen që ta mbani veten të zënë. Projektet krijuese apo aktivitetet e ndryshme ju bëjnë të harroni se sa shumë ju mungojnë njerëzit. Sonte do të preferoni të kaloni pak kohë vetëm.

Demi

Sot ju mund të zbuloni talentin tuaj për investime ose një tjetër formë për të menaxhuar paratë, të cilën nuk e kishit menduar më parë. Mundësia për të bërë një investim mund t’ju mundësojë të bëni përpjekje drejt rritjes së parave tuaja. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për të blerë ose shitur çdo lloj prone. Ju gjithashtu mund të dëshironi të lexoni libra ose artikuj mbi mundësitë e investimeve në të ardhmen.

Binjakët

Ju do të zgjoheni me një ndjenjë të çuditshme. Ju ndoshta nuk dëshironi të bëni asgjë veçse të lexoni një libër të mirë. Megjithatë, nga mesi i ditës, një letër e ngrohtë dhe e dashur apo një telefonatë do ju kthejë humorin.

Gaforrja

Kërkimet e brendshme do ju zbulojnë se ka ardhur koha për të përdorur një talent që e keni pasur gjithmonë, por nuk e keni provuar ta zhvilloni. Kjo do ju bëjë që të bëni pak praktikë ose të bëni pak trajnim. Kjo është një shenjë pozitive, por dëshira juaj mund të zbehet gjatë ditëve në vazhdim.

Luani

Ju dukeni mirë dhe aftësitë tuaja sociale janë në kulmin e tyre. Ndërkohë, do të takoni njerëz të rinj që mund të mahniten nga ju dhe do të bëni shumë miq. Nëse nuk jeni aktualisht në një lidhje dashurie, një prej personave që do të takoni mund të vjedhë vëmendjen tuaj.

Virgjeresha

Sot mund ta gjeni veten duke gjetur mënyra të reja për të përparuar në karrierë me hapa të mëdhenj. Mund të bëheni edhe artistë në disa projekte të ndryshme. Mos u habisni nëse ju vijnë ide gjeniale. Gjatë ditës së sotme do e përdorni shumë intuitën, prandaj shijojeni këtë.

Peshorja

Një interes për të studiuar filozofinë ose fenë mund të të përfshijë në një grup që ka të njëjtat interesa me ty. Ju mund të bëni një mik të ri. Nëse nuk jeni në një lidhje dashurie, mund të gjeni edhe një partner romantik. Kjo do të jetë emocionuese për ty. Mos bëni asgjë, thjesht shijojeni!

Akrepi

Seksi dhe romanca duhet të jenë në qendër të listës së prioriteteve sot. Ju do të jeni të nxehtë, të dashur dhe tepër pasionant. Librat romantikë ose filmat mund të ndikojnë që të përjetoni një natë tepër intime. Karriera dhe paratë duken të qëndrueshme në këtë moment, ndonëse duket e vështirë për ti mbajtur në këtë mënyrë.

Shigjetari

Mungesa e komunikimit me partnerin ose me një trakt biznesi mund t’ju shkaktojë pasiguri për marrëdhënien tuaj. Por mos bini në këtë kurth. Përdorni arsyetimin për të rihapur komunikimin mes jush. Me shumë siguri do arrini të gjeni rrugën e duhur. Partneri juaj ka nevojë për pak hapësirë. Bëni mirë që edhe ju të bëni pushim për pak kohë.

Bricjapi

Momenti i duhur për të kërkuar rritje të pagës ose për të aplikuar për një punë të re është dita e sotme. Ju duhet ta përdorni mundësinë para të largohet. Do të keni edhe mundësinë për të kaluar një natë të këndshme dhe romantike ose të “çmendeni” në shtëpi me miqtë tuaj. Çfarëdo gjëje e këndshme që shfaqet sot, mos e lini të shkojë pa e shijuar.

Ujori

Dashuria dhe romanca janë pjesë e axhendës tuaj për sot. Ju do të ndiheni seksi dhe pasionantë. Ju dukeni shumë tërheqës dhe partnerët romantik do ju duken më joshës se asnjëherë më parë. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të blerë rroba të reja, për të rregulluar flokët dhe për të përgatitur një darkë romantike me qirinj.

Peshorja

Një mik ose familjar mund të ndihet i zymtë, i heshtur dhe jo i hapur për të folur. Kjo do ju bëjë të mendoni nëse keni bërë diçka gabim dhe janë zemëruar me ju. Nëse përdorni ngrohtësinë e shpirtit për të bërë këtë person që të jetë më i hapur dhe me shumë mundësi do të zbuloni se mërzitja e tyre nuk ka asnjë lidhje me ju.


Shtuar 13.04.2020 06:15