Gazetarja sulmon Rezarta Shkurtën për letrën ndaj Enver Hoxhës: Të dënohet!

Gazetarja e njohur Zhaklin Lekatari ka reaguar ashpër pas letrës së publikuar nga këngëtarja Rezarta Shkurta drejtuar dedikuar gjyshit të bashkëshortit të saj, ish-diktatorit Enver Hoxha.

Përmes një postimi në “Facebook”, Zhaklin thotë se sikush duhet të ftojë Rezartën të lexojë ndonjë libër dhe të kuptojë më shumë, pasi nuk ka turp që promovon ende Enverin.

Sipas gazetares, propaganda të tilla duhen dënuar me ligj dhe katundaret duhen ulur poshtë.

“Dikush te ftoje @rezarta shkurten te lexoje ndonje liber qe te kuptoje bullshitat qe promovon dhe ndan ne IG e saj, meqe nuk ka turp qe promovon ende Enverin. Sipas mendimit tim, propaganda te tilla duhen denuar me ligj. Nuk kam bere ndonjehere reagime publike per personazhe te njohura, por kjo ishte e tepert, e shemtuar, injorante, jo empatike dhe shume, shume epitetet te tjera qe mendoj por nuk mund te shkruaj. Poshte katundaret”, shkruan Zhaklin.

Kujtojmë që në letrën e publikuar, qytetari shprehet se dikur e urrente ish-diktatorin dhe kërkonte të ishte i lirë, si një qytetar i vendeve perëndimore, ndërsa sot i penduar i kërkon falje.


Shtuar 1.09.2020 08:36