Gazetari raporton në borë dhe shi, plas rrëmuja në rrjet

Gazetari i ITV Scotland, Peter Smith është bërë kryetemë në rrjet pasi po raportonte në kushte të vështira.

Sipas Daily Mail që ka publikuar pamjet, gazetari nuk e ndali raportimin e tij duke “shpërfillur” kushtet atmosferike.

Teksa shtrembëronte fytyrën pasi uji i rrëshqiste në hundë, Smith thoshte për teleshikuesit:

“Kemi parë një dimër skocez vetëm në një ditë” me vetëtima, shi dhe dëborë – që të gjitha për një ditë”.

Por kjo ka nxitur shumë reagime në rrjetet sociale pasi komentuesit e kanë kritikuar sakrificën për të raportuar live në këto kushte të vështira. /albeu.com/


Shtuar 12.02.2020 08:56