Klubi legjendar turk shumë afër transferimit të Shaqirit

Xherdan Shaqiri pritet të ndërrojë ambient.

Është skuadra turke Galatasaray që tashmë duket shumë afër futbollistit. Edhe pse ai ka luajtur pak te Liverpoolofertat në drejtim të tij nuk janë duke munguar.

Roma, Sevilla, CSKA Moska dhe Galatasaray janë skuadrat që po e duan me çdo kusht transferimin e gjilanasit.

Megjithatë, skuadra më e interesuar mbetet gjiganti turk Galatasaray, pasi prej vitesh duan shërbimet e kosovarit.


Shtuar 15.05.2020 14:37