Formacionet zyrtare: Milani synon fitoren e tretë radhazi në ndeshjen ndaj Spalit

Janë publikuar formacionet e takimit të kampionatit italian SPAL-Milan.

Në krahun e kuqezinjve, Ante Rebiç merr sërish rolin e qendërsulmuesit, ndërsa i preferuari për këtë rol Zlatan Ibrahimoviç qëndron në stol.

Në mbështetje të kroatit janë Paketa, Çalhanoglu dhe Kastijeho, ndërsa mbrojtja përbëhet nga Romanjoli, Kalabria, Gabia dhe Hernandez.

Milani kërkon fitoren e tretë radhazi në 3 ndeshjet e para pas pandemisë. Kuqezinjtë kërkojnë medoemos pjesëmarrjen në Ligën e Europës.

Formacionet zyrtare:

Spal: Letica; Sala, Vicari, Bonifazi, Tomovic; D’Alessandro, Valdifiori, Dabo, Valoti; Petagna, Floccari

Milan: G Donnarumma; Calabria, Gabbia, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Paqueta, Calhanoglu; Rebic.


Shtuar 1.07.2020 19:15